Kurs Pozycjonowania
od ebiznesy.pl i krzywy.pl

Zaplecze pozycjonerskie i zdobywanie linków

Czego dowiesz się o zpaleczu seo?

Zaplecze pozycjonerskie. Pojęcie owiane legendą. Enigmatyczne, tajemnicze. W zasadzie nigdzie w Sieci nie znajdziesz w jednym miejscu kompleksowych informacji na ten temat. Nigdzie.
Każdy szanujący się pozycjoner ma swoje zaplecze. Każdy. Bez zaplecza ani rusz. Nie da się bez zaplecza wypozycjonować żadnego serwisu na popularne, trudne słowa / frazy.
Dlatego musisz wiedzieć, czym jest zaplecze i jak je zbudować.

W tej lekcji dowiesz się m.in.:

Jedziemy.

Co to jest zaplecze pozycjonerskie?

Czym jest zaplecze do pozycjonowania? Jest to zestaw stron WWW utworzonych dla jednego głównego celu: pozycjonowania wybranego serwisu / serwisów.
Na początek ważna uwaga: zaplecze można podzielić na 2 typy: ogólne i zaplecze tematyczne. Czym się różnią?
Zaplecze ogólne składa się ze stron o różnej, dowolnej tematyce.
Zaplecze tematyczne - ze stron związanych z jakimś zagadnieniem. Np. strony o zabytkach w Polsce dla pozycjonowania serwisu turystycznego.
Oczywiście jeśli chodzi o "siłę oddziaływania", zaplecze tematyczne jest o wiele lepsze. Niestety ma w pewnym stopniu ograniczone zastosowanie. Natomiast zaplecze ogólne jest słabsze, ale uniwersalne. Najlepiej mieć obydwa rodzaje
Wyjątkiem może być sytuacja, gdy zależy nam na wypozycjonowaniu 1 serwisu - wtedy należy skupić się na zapleczu tematycznym.

Jak zbudować własne zaplecze do pozycjonowania?

Dobre pytanie. Jeśli by spytać pozycjonera (i miałby szczerze odpowiedzieć), to co pozycjoner to inna opinia. Dlaczego? Ponieważ nie ma jednej, optymalnej i zawsze najlepszej metody budowania zaplecza. Każdy robi to nieco inaczej.
Ode mnie dostaniesz pewne ogólne wskazówki, jak to zrobić. A decyzja i tak będzie należeć do Ciebie.

No dobrze, pewnie już się trochę niecierpliwisz. Chcesz konkretów, prawda? Proszę bardzo: oto moje rady w pigułce.

I tyle. Proste? Niby tak, ale bardzo czasochłonne.
Oczywiście są metody szybszego budowania zaplecza (np. tłumacz stron WWW udostępniony przez Google), ale odradzam je stanowczo. Chcesz, aby inni byli w porządku wobec Ciebie? W takim razie TY PIERWSZY bądź w porządku wobec innych.

Twoje ćwiczenia do wykonania:

Darmowy Kurs Pozycjonowania - własne zaplecze być może wydaje Ci się teraz odległą perspektywą. Powiem Ci jednak, że nie jest to takie trudne. Wymaga jednak czasu i pewnych środków. Jeśli jednak wysoka pozycja w Google jest kluczowa dla Twojego e-biznesu - buduj zaplecze już teraz.

Zapisz się na Darmowy Kurs Pozycjonowania

darmowy kurs pozycjonowania