Kurs Pozycjonowania
od ebiznesy.pl i krzywy.pl

Kary przy pozycjonowaniu

Czym jest SPAM?

Kiedyś wszystko było proste. Wystarczyło wypchać po brzegi keywords i gotowe. Wysoka pozycja zapewniona. Ale to było dawno temu...
Teraz wyszukiwarki są bardzo inteligentne. A będą jeszcze bardziej. Więc musisz być czujny. Nie rób tego, czego nie wolno. I myśl o tym, co może niebawem być nielegalne. Kary są różne: całkowite wykluczenie z wyników wyszukiwania (tzw. ban), obniżenie pozycji na wybrane słowa /frazy, czasowe wyrzucenie...
Ale Ciebie przecież to nie dotyczy - Ty będziesz robić wszystko zgodnie z ZASADAMI GRY.

SPAMem dla Google może być wiele elementów. Generalnie za spam uważane są wszelkie techniki mające na celu sztuczne podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poniżej wymienię najczęściej stosowane przez "pozycjonerów" sztuczki, za które grożą srogie kary.

Etyczne pozycjonowanie

To oczywiście nie wszystkie zabronione techniki. Jest ich więcej. I wciąż powstają nowe. Każda "specjalna" technika, która jest skuteczna dzisiaj, już jutro może być uznana za spam. Każda spamerska technika była kiedyś techniką "specjalną". Pamiętaj o tym, gdy przyjdzie Ci do głowy zaryzykować.
Miej również na uwadze, że jeśli internauta zauważy, że używasz technik spamerskich - przestanie Ci ufać. A jeśli to zgłosi, gdzie trzeba, albo opublikuje na popularnych forach, to może być jeszcze gorzej. Chyba nie marzy Ci się otwieranie nowego biznesu pod inną nazwą, domeną i... być może nazwiskiem...?

Pozycjonuj etycznie i zgodnie z zasadami gry. Tym sposobem dojdziesz wysoko i nie będziesz budził się w nocy zlany potem...

Twoje ćwiczenia do wykonania:

  1. Dziwne zadanie, ale wykonaj je: sprawdź, czy Twoja konkurencja stosuje etyczne i dozwolone techniki pozycjonowania
  2. Jeśli znajdziesz u nich metody spamerskie, możesz zrobić jedną z 2 rzeczy: napisać im maila z ostrzeżeniem, że jeśli nie usuną nielegalnych technik to zgłosisz to do Google; albo zgłoś do Google naruszenie zasad bez informowania o tym właściciela serwisu. Wybór zostawiam Tobie.

Darmowy Kurs Pozycjonowania - jeśli nie chcesz dostać kary w postaci filtra lub nawet bana, pozycjonuj zgodnie z wytycznymi Google. Nieetyczne techniki pozycjonerskie są często bardzo wydajne, ale... na krótką metę.

Zapisz się na Darmowy Kurs Pozycjonowania

darmowy kurs pozycjonowania