Kurs Pozycjonowania
od ebiznesy.pl i krzywy.pl

Presell pages - zdobywanie linków

Przyszła pora na coś ekstra. Krótka, ale ważna lekcja: katalogi dające "kopa". Chodzi o tzw. precle, czyli Presell Pages. Dzięki nim znacząco pójdziesz w górę. Zapoznajmy się zatem z preclami.

Co to jest Presell Pages?

To katalog stron, w którym umieszczane są artykuły na temat innych serwisów. A z kolei w tych artykułach znajdują się linki z odpowiednimi anchor tekstami. Takie wpisy mają sporą moc. Szczególnie wtedy, gdy znajdują się w katalogach dobrze moderowanych i o wysokim PR.

Gdzie znaleźć dobre precle?

Oczywiście w Google. I zajrzyj tutaj: www.seo.net.pl/spis_presellpage/ - ponad 1000 precelków w jednym miejscu. Podziękujmy autorowi strony.
A które są dobre? Hmm. Możesz to sprawdzić na 5 podstawowych sposobów:

Jak utworzyć artykuł?

Najpierw najważniejsza sprawa: możesz używać Publikera do katalogowania w Presell Pages! Fajnie, co? I zrób to. Tylko porządnie.
Publiker posiada rewelacyjny moduł ułatwiający pisanie artykułów do precli. Każdy artykuł musi być unikalny! Inaczej Google potraktuje go jako Duplicate Content i... nie zaindeksuje go, a dany katalog straci "w oczach" Google.

Czyli muszę pisać nowy artykuł do każdego precla?

Teoretycznie: TAK. Praktycznie: NIE :-]
Dzięki Publikerowi, łatwo można napisać szablon artykułu, który skrypt będzie losowo generował z unikalną treścią. Nie będę tutaj zbytnio się rozpisywał na ten temat - jak kupisz i zainstalujesz Publikera oraz poczytasz pomoc programu - wszystko powinno być jasne.

Twoje ćwiczenia do wykonania:

  1. Utwórz szablon artykułu o Twoim serwisie i skonfiguruj odpowiednio system Publiker, aby automatycznie dodawał wygenerowaną treść do precli lub
  2. Napisz 20 unikalnych artykułów o swoim serwisie, znajdź 20 dobrych precli w Sieci i dodaj ręcznie do nich te artykuły

Darmowy Kurs Pozycjonowania - dodawanie do katalogów Presell Pages, czyli tzw. precli, to jeden z elementów dobrego pozycjonowania. Zapisz się na Darmowy Kurs SEO i poznaj wiele innych technik pozycjonowania!

Zapisz się na Darmowy Kurs Pozycjonowania

darmowy kurs pozycjonowania